Çankaya Belediyesi ile Toplu İş Sözleşmesi İmzaladık

15.04.2024

Sendikamız ile Çankaya Belediyesi arasında törenle toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmza törenine Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, Çankaya Belediye Başkanı Av. Hüseyin Can Güner, GYK üyelerimiz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer, Ankara 1 No.lu Şube Başkan ve Yöneticileri ile üyelerimiz katıldı.

Törende Genel Başkanımız Remzi Çalışkan özetle şunları söyledi:

Emeğimizin karşılığını istemeye devam edeceğiz. Ekonomik kriz yapmış olduğumuz sözleşmelerin ek protokollerle desteklenmesini zorunlu hale getiriyor. Bunun sorumlusu sizler değilsiniz. Çankaya işçisi insanca yaşayacak bir ücreti, her şeyin en iyisini hak ediyor.

Emek ve demokrasi mücadelemizi hep birlikte büyütecek ve ülkemizin aydınlık geleceği için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Ülkemizdeki ötekileştirilen, ayrıştırılan bütün kesimler için mücadele edeceğiz.

Belediye işçileri de ayrımcılığa uğruyor, kadro talepleri görmeden geliniyor.  Biz kadro talebimiz karşılanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Önümüzdeki süreçte kadro için, vergide adalet için meydanlarda olacağız. “Demokrasi işçinin ekmeğidir” diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Çankaya Belediye Başkanı Av. Hüseyin Can Güner de “işçinin alın teri kurumadan ücretini vermeye, işçiden yana tavrımızı dün olduğu gibi bugün de sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Coşkulu bir havada gerçekleşen toplu iş sözleşmesi töreni üyelerimizin halaylarıyla son buldu.